Zielona przestrzeń wokół hotelu jest jego najlepszą wizytówką. Turyści poszukując miejsca na nocleg dużą uwagę zwracają nie tylko na są standard wyposażenia apartamentów, ale również na lokalizację obiektu oraz na otaczające go tereny i naturalne krajobrazy. Dlatego właściwe i profesjonalne zaaranżowanie ogrodu potrafi skutecznie uprzyjemnić pobyt w hotelu czy pensjonacie. W trosce o wysoką jakość oferowanych usług oraz wysoki poziom zadowolenia turystów wielu hotelarzy decyduje się zatem na zatrudnienie architekta krajobrazu.

W jakim stylu urządzić ogród hotelowy

Kluczowa decyzja w przypadku urządzania ogrodu hotelowego dotyczy wyboru stylu i wyposażania tej przestrzeni. Wśród tych najpopularniejszych stylów ogrodów wymienia się między innymi:

Styl angielski. Wyznacznikami tego stylu okazuje się być minimalizm małej architektury. Wśród najchętniej sadzanych gatunków roślin wymienia się natomiast pnącza róż. Nie brakuje również różnego rodzaju skał, żywopłotów oraz oczek wodnych. Charakterystyczną cechą jest także równo i precyzyjnie przystrzyżony trawnik. Najczęściej pojawiająca się kolorystyka rabat kwiatowych to przede wszystkim odcienie bieli, różu, fioletu oraz czerwieni.

Styl japoński. Wyznacznikiem tego stylu okazują się być zminiaturyzowane krajobrazy, które emanują swoim spokojem i tym samym skłaniają do wewnętrznej zadumy. Charakterystycznymi elementami takich ogrodów są natomiast wodospady, stawy oraz pełna harmonia kształtów i form. Najchętniej sadzanymi gatunkami roślin okazują się być natomiast drzewka bonsai oraz klony palmowe.

Styl śródziemnomorski. W przypadku tego typu ogrodów koniecznym warunkiem okazuje się być nasłonecznione usytuowanie działki. Intensywność barw roślin idealnie komponuje się z kamiennymi nawierzchniami ścieżek. Nie brakuje ziół w donicach, drzewek cytrusowych oraz elementów małej architektury jak na przykład kamienne fontanny czy ozdobne donice.

Pomysł na aranżację zielonej przestrzeni hotelowej

Hotelarze planujący rozwijać swój biznes i dbać o pozytywne opinie swoich gości zdają sobie sprawę jak ważna rolę odgrywają kwestie estetyczne. Dlatego nie tylko standard wyposażania apartamentów oraz profesjonalna obsługa mają wpływ na pojawiające się recenzje takich obiektów turystycznych. W dużym stopniu to także elewacja, lokalizacja oraz zagospodarowanie terenów wokół hotelu wpływa na wysoki standard i obłożenie rezerwacji. W profesjonalnym zaplanowaniu oraz utrzymaniu ogrodów hotelowych może pomóc na przykład ta firma – http://newgardenstyle.pl. Doświadczony architekt krajobrazu będzie posiadał odpowiednią wiedzę na temat atrakcyjnego zaaranżowania przestrzeni, doboru odpowiednich gatunków roślin oraz zagospodarowania strefy wypoczynkowej dla gości.

Pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni zielonej na terenie hotelu jest bardzo dużo. Może to dotyczyć między innymi urządzenia tarasu, recepcji, ogrodu zimowego czy parku w sąsiedztwie hotelu.

Duże ogrody wokół hotelu pozwalają na większą dowolność aranżacji krajobrazu. Przy takich obiektach architekci mogą pozwolić sobie na wydzielenie pewnych stref jak ścieżki do spacerowania, ławki do wypoczynku czy altanki. W przypadku takich terenów zielonych należy kierować się nie tylko ukształtowaniem terenu, rodzajem podłoża ale także stopniem trudności w pielęgnacji takich krajobrazów hotelowych. Wszystkie rośliny, drzewa czy rabaty kwiatowe muszą być bowiem regularnie podlewane i pielęgnowane, aby cieszyły oko odwiedzających hotel turystów nie tylko w sezonie.